Logowanie Rejestracja
04 września 2018

Boels Rental, czołowa firma europejska zajmująca się wynajmem, ugruntowuje swój rozwój w Wielkiej Brytanii. Niedawne przejęcie Artisan Hire Centre oraz siostrzanej spółki SAS (Survey & Safety Equipment Hire and Sales) stanowi kolejny etap ogólnej strategii rozwoju spółki w Wielkiej Brytanii; jej celem jest uzyskanie statusu ogólnokrajowego dostawcy usług wynajmu. Artisan i SAS dysponują 9 magazynami w południowo-zachodniej Anglii. Nieco wcześniej spółka przejęła także Supply UK Hire Shops (2017 r.) i Already Hire (2018 r.).

Wspomniane nowe nabytki powiększają łączną liczbę oddziałów Boels w Wielkiej Brytanii do 38. „Jest to ważny etap naszego ciągłego rozwoju jako międzynarodowego dostawy usług wynajmu” – twierdzi Pierre Boels, prezes Boels Rental.
„Zarówno Artisan, jak i SAS to bardzo dobrze prosperujące spółki o ugruntowanej pozycji w południowo-zachodniej Anglii. Ich przejęcie to duży plus w kontekście strategii rozwoju Boels w Wielkiej Brytanii. Choć naszym ostatecznym celem jest uzyskanie zasięgu ogólnokrajowego, na razie skupiamy się głównie na lokalnych i regionalnych przedsiębiorstwach” – podkreśla Pierre Boels. „Chcemy zadbać o to, aby coraz więcej klientów mogło korzystać z naszych usług wysokiej jakości. W nadchodzących latach bardzo mocno skupimy się na rozszerzaniu naszej floty, a ostatnie przejęcia stanowią ważny krok naprzód w tym kierunku”.

Chris Comer z Artisan Hire Centres: „Bardzo się cieszymy, że staliśmy się częścią rodziny Boels. Natychmiast znaleźliśmy wspólny język i odkryliśmy, że mamy takie same plany na przyszłość. Firma Boels jest jednym z najważniejszych podmiotów na rynku wynajmu, dzięki czemu mamy okazję przyspieszyć nasz wzrost pod jej skrzydłami. Jest to możliwe po części za sprawą ogromnych zasobów wiedzy i doświadczenia, jakie Boels jest w stanie nam przekazać”.

Oprócz spółki Amdyte specjalizującej się w wynajmie tymczasowych ogrodzeń Boels pozyskała wcześniej w tym roku dwa podmioty zajmujące się wynajmem urządzeń przemysłowych: Abird i Delta Rent. Następnie 1 lipca przez firmę Boels przejęta została spółka Van Deuveren Traffic, specjalizująca się w wynajmie m.in. ruchowych drogowskazów i oznakowania.

Bądź na bieżąco! Zapisz się do naszego newslettera